Hodowla modliszek - Sezon 2019

Hodowla modliszek - Sezon 2019

Sezon 2019

Wraz z miesiącem kwietniem, śmiało można powiedzieć że sezon 2019 uznajemy za otwarty.

Od mojego ostatniego wpisu upłynęło już ładnych kilka miesięcy i uznałem że wraz z początkiem nowego sezonu, warto by się z Państwem podzielić kilkoma informacjami.

W ubiegłym roku miałem okazję spróbować swoich sił przy hodowli Chloroharpax modesta, Chlidonoptera lestoni, Amorsphoscelis, Pseudovatesach oraz Helvi ( Parymenopus davisoni ) Uczciwie muszę przyznać że nie w każdym przypadku hodowla zakończyła się sukcesem, niemniej jednak miło było popatrzeć na coś nowego.  W tym roku głównym targetem są modliszki typu " Bark Mantis " oraz nowe gatunki, dotąd nie opisane, pochodzące z Papui.

Poniżej parka imago Metallyticus violaceus, od góry samiec oraz samica


Na bieżąco postaram się wszystkich informować a także, jak znajdzie się ku temu okazja, przygotuję dla Państwa krótki video poradnik.
Jeżeli chodzi o moje własne plany to byłoby na tyle w tym roku. Na pewno odwiedzę jedną lokalizację w której dotąd nie byłem a źródła podają że jest ona warta uwagi, ale o tym później :)

A co poza tym ?

Sezon 2019 powinienem zamknąć przeniesieniem hodowli w całkiem nowe miejsce. Hodowla wg. mojego założenia będzie przeniesiona na pomieszczenie o powierzchni 120-130 m2 co powinno pozwolić mi rozwinąć hodowlę a także zapewnić należytą ilość miejsca by móc przetrzymywać konkretne ilości owadów na wyższych stadiach rozwoju. O wszystkim oczywiście będę Was informował i myślę że kolega o którym za chwilkę wspomnę, powinien znaleźć chwilkę czasu na odwiedzenie mnie... Swoją drogą, kto by pomyślał że rozpoczynając hodowlę na stancjach jako biedny student, będzie to wszystko zmierzało ku takiemu czemuś... 

W drugiej połowie 2018 roku nasiliło się zainteresowanie działem modliszek, skakunów, skorpionów i ogólnie wszelakiego typu robactwem. Cieszy mnie to niezmiernie, głównie dlatego że Polscy hodowcy w końcu zaczynają stanowić znaczną grupę na arenie międzynarodowej.


Jestem zasypywany pytaniami jak hodować, czym karmić modliszkę, w jakich pojemnikach trzymać modliszki, jak skonstruować prawidłowy inkubator czy pojemnik do hodowli grupowej. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom i aby móc na bieżąco
instruować Was na temat hodowli modliszek, wraz z zaprzyjaźnionym hodowcą z Niemiec, rozpoczęliśmy streaming. Na kanale Pana Grzegorza https://www.youtube.com/channel/UCC_kVDWq9vxWYZk4G7LRvPQ
możecie znaleźć sporo użytecznych informacji a także zadać pytanie na każdy temat związany z hodowlą modliszek.


Zachęcam do subskrypcji oraz oglądania streamingów które mam nadzieję pomogą Wam uporać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi hodowli. Pan Grzegorz postara się też omówić wszystkie niuanse związane z karmieniem modliszek, powie kilka słów na temat prawidłowej diety która odgrywa najważniejszą rolę w całej hodowli.

Kilka słów na koniec...
Z uwagi na planowane przeniesienie hodowli z końcem tego roku, niestety ale osobiście nie będę miał
zbyt wiele wolnego czasu, a co za tym idzie - z góry przepraszam za wszelkie opóźnienia związane z realizacją wysyłek Waszych zamówień.


Będzie natomiast możliwość kupna wszystkich oferowanych przeze mnie gatunków na giełdzie Warszawskiej oraz kilku innych giełdach.
Byliśmy już w tym miesiącu na giełdzie w Kielcach, będziemy po raz kolejny w edycji jesiennej, poza tym giełda we Frankfurcie w obu edycjach i być może jedna giełda w Uk. Cały czas możliwe są odbiory owadów w Łodzi i okolicach do czego serdecznie zapraszam.

Zachęcam Was wszystkich również to brania czynnego udziału w dyskusjach na naszej grupie :
https://www.facebook.com/groups/modliszki/

Wszelkie pytania proszę kierować w formie mailowej pod adres :
[email protected]

#modliszki 

#kupię modliszkę

#sprzedam modliszkę

#sklep z modliszkami

#sklep terrarystyczny

#owady terrarystyczne

Related Posts:

Zostaw Odpowiedź

wszystkie pola wymagane

Blog Search

Blog Categories

Latest Comments

Popular Articles

Tags Post