Vacations and what we expect after ? Little update

Vacations and what we expect after ? Little update

Wakacje to tak na prawdę żadne wakacje dla kogoś kto zajmuje się hodowlą owadów. 

Upały i mnóstwo problemów z tym związanych wcale nie poprawiają nikomu humoru a mimo to... trzeba pracować dalej. O odpoczynku można zapomnieć....

W ostatnich dniach - tyle dobrego chociaż - doszło do naszego inwentarza kilka ciekawych gatunków. 

01.08 wykluły się  pierwsze Tarachodes - bardzo ciekawy i jednocześnie DUŻY gatunek afrykańskiej modliszki nadrzewnej , zaś kilka dni wcześniej pojawiły się u nas pierwsze Idolomorphy - również F0, prosto z Afryki. 

Oba gatunki miejmy nadzieję zagoszczą na stałe w naszej hodowli i jak dobrze pójdzie - będę w stanie przygotować dla Was video poradnik z tym związany.

Idolomorpha lateralis

Tarachodes sp.

W międzyczasie udało mi się również dopuścić i otrzymać kilkanaście oothek od gatunków nad którymi pracowałem od marca tego roku, mianowicie :

Chloroharpax modesta

oraz Chlidonoptera lestoni

Jak tylko skończą się upały, spodziewamy się "dostawy" kilkunastu nowych gatunków. Pojawią się modliszki zarówno z Azji, Afryki jak i Ameryki Południowej, także będzie CIEKAWIE.

Jakiś czas temu informowałem Was o podróżach związanych z poszukiwaniem owadów... Cały czas nad tym pracujemy, po wakacjach pojawią się w związku z tym kolejne filmy i najprawdopodobniej pierwsza oferta na łowy w grudniu tego roku - bądź w lutym 2019.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Poniżej kilka zdjęć

Related Posts:

Zostaw Odpowiedź

wszystkie pola wymagane

Blog Search

Blog Categories

Latest Comments

Popular Articles

Tags Post